Účinok meďnatých hnojív je už v praxi veľmi dobre známy. Avšak ide skôr o sulfáty medi alebo chelátované meďnaté hnojivá, ktoré sa tvoria spojením organických molekúl s meďnatým iónom. Controlphyt Cu je meďnaté hnojivo na báze glukonátu meďnatého. Táto organická zlúčenina je stále málo známa konvenčnému spektru slovenského poľnohospodárstva a preto jej chceme dať opäť priestor. Čo to vlastne …

Aktivity


Pôdne adjuvanty sú pomocné látky, ktoré sa pridávajú do prípravkov na ochranu rastlín, hnojív alebo herbicídov s cieľom zlepšiť ich účinnosť a optimalizovať ich využitie. Ich hlavnou úlohou je stabilizovať a podporiť fyzikálne a chemické vlastnosti pracovného roztoku (napríklad zníženie povrchového napätia, zvýšenie priľnavosti alebo zlepšenie rovnomerného rozptýlenia na povrchu pôdy či rastlín, či predĺženie …

Biologický príravok pre listové a pôdne použitie

Meniace sa klimatické a pôdne podmienky nútia všetkých, nielen slovenských poľnohospodárov skúmať, vyhľadávať a riešiť nové spôsoby pestovania poľnohospodárskych plodín.

Efektívne využívanie priemyselných hnojív a ich úspora je v dnešnej dobe aktuálna téma.

Nadmerná chemizácia spôsobuje nedostatok prospešnej mikroflóry, spomaľuje rozklad rastlinných zvyškov, podporuje akumuláciu lignínu a fenolov, ktoré inhibujú rast plodín a mineralizáciu organických látok v pôde. Vo všeobecnosti sa zhoršuje stav pôdy v dôsledku čoho klesá produktivita. Množstvo pozberových zvyškov, ktoré sa pred sejbou nestihli rozložiť. Strnisko, steblá a slama poľnohospodárskych plodín sú nenahraditeľným materiálom, ktorý zvyšuje množstvo …

Je známe, že rastlinné zvyšky – strnisko, steblá a slama poľnohospodárskych plodín sú nenahraditeľným materiálom, ktorý dopĺňa pôdu humusom a živinami pre rastliny a pôdne mikroorganizmy. Doba ich rozkladu je určené predovšetkým klimatickými podmienkami (vlhkosť a teplota), množstvom vyprodukovanej a ponechanej biomasy na povrchu pôdy. Nadmerné používanie chemikálií spôsobuje nedostatok užitočnej mikroflóry, spomaľuje rozklad rastlinných zvyškov, …

poškodenie porastov vplyvom nepriaznivých klimatických pomerov (ľadovec, mráz, sucho), poškodenie porastov vplyvom nepriaznivých agrotechnických opatrení ( pesticídy, výživa), poškodenie porastov zverou

Cieľ pokusu: zvýšenie odolnosti proti poliehaniu, zníženie napadnutia chorobami, posilnenie obranyschopnosti jačmeňa jarného

Cieľ pokusu:

Cieľ pokusu: zvýšenie úrody semena, podpora koreňovej sústavy, podpora kvitnutia a veľkosti semien

Cieľ pokusu: podpora rýchlejšieho rastu koreňov, zvýšenie percenta klíčivosti ,sledovanie rôznych parametrov koreňovej sústavy po naklíčení osiva