O nás

Spoločnosť ORGANIX, s.r.o.

vznikla v roku 2005 s cieľom priniesť na slovenský trh novú alternatívu v oblasti výživy rastlín s cieľom pomáhať farmárom riešiť problémy súvisiace s neustále sa meniacimi klimatickými a pôdnymi podmienkami pod vplyvom globálneho otepľovania. Pri výbere produktov dbáme hlavne na účinok a ekologickú nezávadnosť. V portfóliu spoločnosti sa nachádzajú biostimulátory, listové a pôdne hnojivá, prípravky na biologickú ochranu rastlín, bioagens a mikrobiologické prípravky. Zabezpečujeme výkup agrokomodít z ekologickej poľnohospodárskej výroby.

Hnojivá a biostimulanty sú na báze kvalitných rastlinných aminokyselín, morských rias a výťažkov z rastlín formulované tak, aby vyhovovali rastline a jej rastovej fáze. Sme exkluzívnym zástupcom spoločnosti AGRITECNO FERTIZANTES v SR, ktorá patrí medzi špičku firiem vo svete, ktoré vyrábajú hnojivá na báze aminokyselín.

Bioochrana alebo biologická ochrana rastlín spočíva v ničení, alebo eliminovaní škodcov a chorôb na rastlinách. Tento efekt spôsobujú fyzikálne, chemické a biologické vlastnosti prípravkov. Je to napr. zmena osmotického tlaku, pH, vysušenie patogénov alebo napadnutie škodcu jeho prírodným predátorom. Slogan „Pomocná ruka pre farmára“ je výzvou pre náš celý tím, aby poradenstvo pri výžive a ochrane rastlín bolo nielen ekonomicky efektívne, ale aj eliminovalo rezistentnosť rastlín voči bežne používaným postrekom. Vaše požiadavky vieme riešiť s našimi odbornými poradcami, ktorí majú seriózny prístup a za sebou skúsenosti s používaním týchto prípravkov ako aj servis – flexibilnné zásobovanie.

Tím spoločnosti ORGANIX, s.r.o.

ORGANIX promo video 2019

Výrobca biostimulantov firma Agritecno Fertilizantes